Dlaczego tak bardzo zakręciło mi się w głowie?

Witam serdecznie, całkiem niedawno jadąc samochodem zakręciło mi się w głowie tak mocno, że musiałam stanąc na poboczu i zaczekać na pomoc. Od razu po przyjeździe do domu pojechałam do neurologa . Opowiedzialam mu całą sytuację jaka miala miejsce, o tym ze zakrecilo mi sie w głowie i zatkały mi się uszy, serce mi przyspieszyło ale to możliwe że ze strachu. Pani Neurolog powiedziala, ze przyczyna moze byc błędnik i poleciła bym udała się do laryngologa. czy może być to podłoże choroby wewn?

Witam!
Zawroty głowy są objawem, który się może pojawić w różnych specjalnościach medycznych: laryngologia, neurologia, interna i inne. Najczęściej szukamy przyczyny laryngologicznej i neurologicznej. Czyli od czegoś trzeba zacząć. Doświadczony neurolog ocenił, że nie jest to jego dziedzina, czyli zawroty błędnikowe i skierował do laryngologa. I tak jest dobrze, bo jednak szukają! Jeżeli u laryngologa nie znajdą przyczyny to należałoby wykonać RM głowy i EEG!
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.