Dlaczego tak nagle przytyłam?

Witam. Niepokoi mnie nagłe przytycie. Zacznę od tego, że od dziecka byłam wręcz chuda, chyba zawsze najchudsza z klasy, choć jadłam normalnie. W okresie dojrzewania nabrałam kobiecych kształtów, ale przez cały czas miałam niedowagę. Obecnie mam 28 lat i 180 cm wzrostu. Przez długi czas moja waga wynosiła ok. 58 kg, zaś w wieku 27 lat ważyłam 60 kg. Tak było do początku tego roku, jednak w lutym przeszłam silny atak zaburzeń lękowych i obsesyjno-kompulsyjnych (leczę się na nie od dziecka), wówczas waga pokazała 57,5 kg, ale byłam odwodniona i prawie nic nic jadłam przez kilka dni. Potem, gdy apetyt wrócił, zaczęłam szybko tyć i obecnie ważę już 61-62,5 kg (zależy od fazy cyklu miesiączkowego), czyli w ciągu ok. 3 miesięcy moja waga wzrosła o 3,5-5 kg! Przyznam szczerze, że jestem przerażona. Wiem, że nadal ważę mało, ale boję się, że zachowam takie tempo, czyli za 12 miesięcy będę ważyć 20 kg więcej! Czym może być spowodowane tak szybie utycie? Dodam, że wyniki podstawowych badań krwi i moczu są w normie, diety ani stylu życia nie zmieniałam, natomiast przez miesiąc brałam paroksetynę, a od 1,5 nie biorę żadnych leków, w tym sertraliny, którą brałam przez lata. Czy to możliwe, że paroksetyna na stałe obniżyła mój metabolizm albo sertralina go wcześniej "podkręcała"? Z góry dziękuję za odpowiedź, nie chcę dalej tak tyć :(

Pani masa ciała jest prawidłowa, a wręcz dość niska (BMI 19,1 kg/m2) Poprzednia waga 58 kg wręcz była zbyt niska (BMI 17,9 kg/m2, niedowaga) W opisanej przez Panią sytuacji prawdopodobnie doszło do zrekompensowania przez organizm okresu "głodzenia" poprzez zwiększenie zapasów w momencie kiedy wróciła Pani do standardowej diety. Stosowane przez Panią poprzednio leki nie mają istotnego wpływu na metabolizm. O ile będzie Pani prawidłowo się odżywiać nie widzę ryzyka dalszego przyboru masy ciała. Warto ocenić to obiektywnie, np. stosując przez kilka dni aplikację dietetyczną. Pani zapotrzebowanie kaloryczne dla utrzymania obecnej masy ciała w przypadku niskiej aktywności fizycznej to ok. 2000 kCal/dobę. Dążenie do spadku masy ciała jest niewskazane.