Dlaczego tak wolno chudnę?

Od 2 miesięcy stosuję dietę - racjonalne odżywianie, 5 posiłków co 3-4 godziny, minimum 2 litry wody dziennie. Zaczynałam od 1400 kcal, obecnie 1200 kcal. Dieta została ułożona przez konsultanta dietetycznego, przestrzegam wszystkich zasad, a mimo to zrzuciłam tylko 5 kg. Czy coś robię nie tak? Czy moje ciało jest tak toporne, czy problem tkwi w mojej głowie - za dużo o tym myślę? Wiek 40 lat Wzrost 162 cm Waga wyjściowa przed dietą 79 kg

Witam,
skoro dieta została ułożona przez dietetyka to mam nadzieję że jest dobrana indywidualnie i odpowiednio. Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to od 0,5 do 1kg tygodniowo. Ciężko jest mi stwierdzić dlaczego proces jest dość wolny, ponieważ nie wiem jak wygląda dieta oraz Pani stan zdrowia, aktywności fizyczna itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można opisac mi to wszystko na maila a ja spróbuję coś doradzić.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk