Dlaczego w dalszym ciągu nie mam miesiączki?

Dzień Dobry, aktualnie ważę 36 kg i mam 153 cm wzrostu. Cierpię na zaburzenia odżywiania, schudłam z 52 kg do 36 kg na kaloryczności 800 kcal.. Chodzę obecnie do psychoterapeuty.. Aktualnie ćwiczę 6 razy w tygodniu, robię dziennie około 18-19 tyś kroków dla zdrowia i spożywam 1600 kcal.. Chciałabym bardzo przytyć, lecz bardzo się boję i coś mnie blokuję, mimo że spożywam 1600 kcal nie wiem dlaczego nie mam dalej miesiączki..Organizm powinnien być już zregenerowany przy tak zwiększonej kaloryczności..
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zaburzenia miesiączkowania w Pani przypadku z pewnością związane są z odchudzaniem i zaburzeniami odżywiania. Mimo zwiększonej kaloryczności organizm jednak nie regeneruje się tak szybko, jakby się mogło wydawać. Najprawdopodobniej doszło do zaburzeń układu hormonalnego wskutek czego miesiączka została zahamowana.

Aby ją przywrócić należy zadbać o większą ilość kalorii oraz wzrost masy ciała. Organizm potrzebuje również czasu, aby powrócić do poprzedniego stanu oraz zmiany nawyków żywieniowych. Należy również zmniejszyć ilość treningów.

Odzyskanie menstruacji to proces, który zależny jest od wielu czynników, w tym aktualnego stanu zdrowia, początkowej wagi, intensywności treningów (które nadal w Pani przypadku występują) oraz czasu, jaki minął od ostatniej menstruacji.

Warto byłoby udać się do dietetyka, który pomoże Pani w tym procesie. Nie zaszkodzi również wizyta u ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn braku miesiączki.

Przydatne mogą okazać się odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odchudzanie-a-zanik-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-miesiaczki-po-odchudzaniu-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty