Wzrost mięśni na diecie stabilizacyjnej

Witam. Przez długi czas byłam na diecie, teraz jestem na diecie stabilizacyjnej. Dodaje co tydzień po 100 KCAL, dwa tyg waga spadała po jakieś 200/400 g. Dodałam kolejne 100 KCAL i przytyłam 700 g w tydzień. Bardzo dużo ćwicze, miałam zanik mięśnia po operacji, teraz mięsień wzrasta. Czy to może być przyczyną dodatkowych kilogramów? Intensywny trening i 1600 KCAL to chyba nie jest dużo, a 700 g to mimo wszystko dużo w tydzień. Dodam, że staram się jeść zdrowo. Proszę o porade.

Witam, bez konkretnej informacji na temat tego co i w jakich ilościach Pani je ciężko coś powiedzieć. Nie podała Pani też informacji na temat tego jaka dieta była stosowana? Jaka jest Pani masa ciała i wzrost? Czy dieta była bilansowana przez dietetyka i jaki deficyt kaloryczny został ustalony? Może się tak zdarzyć, że przy intensywnych treningach masa ciała będzie stała w miejscu lub nieznacznie wzrośnie, dlatego dobrze raz na jakiś czas robić analizę składu ciała i kontrolować czy faktycznie tkanka mięśniowa rośnie kosztem tkanki tłuszczowej. Dobrym sposobem jest też kontrola tego, jak zmieniają się obwody ciała. Dieta 1600 kcal przy intensywnym, codziennym treningu to mało. Żeby konkretniej odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebna jest większa ilość informacji.

Pozdrawiam,
Anita Wudarczyk
www.strefa-diety.com

Witam,

"Intensywny trening i 1600 KCAL to chyba nie jest dużo" - tutaj jest zawarta odpowiedź. To jest zdecydowanie za mało i organizm się buntuje. Przy zbyt niskich podażach kcal odporność organizmu maleje, metabolizm zwalnia, a przede wszystkim jest to niedoborowe dla pracy układu hormonalnego.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl

Dzień Dobry,

po urazach zwiększa się zapotrzebowanie kaloryczne, więc stosowanie diety niskokalorycznej zaburza proces regeneracji. Wzrost masy ciała w trakcie zwiększania kaloryczności diety może wynikać z wcześniejszej kompozycji diety i zmian, które teraz występują. W celu prawidłowego odpowiedzenia na Pani pytanie należałoby przeanalizować dietę wcześniejszą i obecną. Ciężko coś powiedzieć mając tak mało danych. Zapraszam do współpracy.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl