Dlaczego waga pomimo diety wciąż wzrasta?

Dzien dobry. Po 4tygodniach pologu przeszlam na diete 2000kcal i karmilam piersia przy wadze 81.2kg. Obecnie zakonczyl sie 8tydzien pologu a mimo diety, spacerow i kp waga zwiekszyla sie do 81.7. Jak to jest mozliwe przy takim deficycie i aktywnosci fizycznej? Moze powinnam zrobic jakies badania?

Dzień dobry

Po pierwsze taki skok wagi nie jest istotny i wcale nie musi oznaczać tycia a jedynie zgromadzenia wody w organizmie, wynikającego np. ze zmęczenia. Po drugie okres kp nie jest dobrym czasem na odchudzanie. Nie powinna być Pani na deficycie kalorycznym, ponieważ może Pani w ten sposób zaszkodzić sobie i dziecku. Efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Wystarczy zdrowo się odżywiać. Po zakończeniu karmienia można pomyśleć o diecie.

Jeżeli interesowałby Panią zdrowy jadłospis to zachęcam do kontakty, chętnie pomogę:

joanna.wasiluk@o2.pl