Długotrwały stres a ryzyko nerwicy

witam, 3 dni z rzędu bez przerwy się stresowałem, dziś minął 2 dzień od zakończenia stres, lecz cały czas głowa mnie boli, czy to może być nerwica? wcześniej raczej nie miałem stresowego trybu życia

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
organizm po długotrwałym, intensywnym stresie wymaga regeneracji. Zalecam odpoczynek i ewentualnie spotkanie z psychologiem, aby nauczyć się radzenia sobie ze stresem.
Pozdrawiam
M. Prus

Dzień dobry.

Stres trwający nieprzerwanie przez 3 dni nie kwalifikuje do diagnozowania go jako nerwicy. Prawdopodobnie nastąpiło zwyczajne wyczerpanie organizmu, nieprzyzwyczajonego, jak Pan sam napisał, do tego rodzaju doświadczeń.
Proszę się uzbroić w cierpliwość i dać sobie czas na odpoczynek, a przede wszystkim nie stresować się ponownie po ustąpieniu wcześniejszego stresu.

Pozdrawiam.