Do jakiego lekarza powinna udać się osoba z dusznościami i brakiem apetytu?
Ból w klatce piersiowej, duszność, brak apetytu, zmęczenie, osłabienie.. Dawna energia VS choroba... Od 3-4 miesięcy odczuwam złe samopoczucie objawiające się znacznym osłabieniem, ciągłym zmęczeniem, dusznościami (problem ze wchodzeniem po schodach, w czasie jazdy na rowerze). Wydawało się, że to przepracowanie (praca 7 dni w tygodniu) i mała ilość snu. Miesiąc temu dopadło mnie przeziębienie z silną infekcją gardła, raz zdarzyło mi się stracić przytomność. Od tamtej pory mam urlop, ale zamiast odpoczynku, samopoczucie pogarsza się; odczuwam ból w klatce piersiowej (ciężko określić w którym dokładnie miejscu), duszność (płytki oddech), brak apetytu (dziwny posmak w czasie posiłku), nagle pojawiające się stany podgorączkowe, wypieki na twarzy, śpię całymi dniami.. Wykonano badania: morfologia (ob 11), mocz, RTG klatki piersiowej, EKG - wyniki są w normie. Mam problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, na początku roku mocno mi dokuczał. Kardiolog stwierdził, że dolegliwości są od kręgosłupa szyjnego i przepisał tabletki Tolperis VP oraz Dexak. Po 2-3 dniach odstawione ze względu na dokuczliwe działania niepożądane - drgawki, gorączka, silna potliwość, ciągły sen.. Przebyte w przeszłości choroby: zakrzepica kończyny dolnej po usuwaniu żylaków, usunięcie macicy.. Proszę o pomoc, gdzie się skierować w celu dalszych, skutecznych badań? Mariola, 58 lat

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Przy prawidłowych wynikach przyczyny Pani objawów mogą być na podłożu psychogennym. Sugeruję wizytę u psychiatry, który z Panią porozmawia i w razie potrzeby zleci Pani leczenie. Pozdrawiam!