Do psychiatry

Witam. Lekarz psychiatra przepisał mi lek o nazwie Lerion, który ma sprawić, że zacznę wysypiać się w nocy. Mój problem polega na ciągłym odczuwaniu złości i lęku. Różne sytuacje w pracy, jak również w życiu osobistym sprawiają, że czuję strach albo złość. Bywa często, że budzę się zła, przez cały dzień mam złość, w nocy nie mogę spać. Myśli kotłują się w głowie, a ja nie potrafię ich powstrzymać. Nie umiem skupić się na niczym w pracy. Podczas zabawy z córką jestem nieobecna duchem. Byłam w gabinecie psychologicznym, uczestniczyłam w terapii. Nie dała ona skutku. Próbowałam jeszcze kilkakrotnie w innym gabinecie, nie czułam ani ulgi, ani rezultatów, tylko mniejszą zawartość portfela. Proszę mi pomóc.

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią dolegliwości i problemy mogą mieć bardzo różną przyczynę. Nie napisała Pani, jakie rozpoznanie postawiła lekarz psychiatra ani jak długo i w jakiej terapii Pani uczestniczyła. Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani do psychiatry, przedstawiła mu dokumentację dotyczącą dotychczasowego leczenia i opowiedziała o swoich objawach. Po zbadaniu lekarz będzie w stanie ocenić, czy i jakiego rodzaju terapia jest Pani potrzebna. Myślę, że nie należy podejmować kolejnych prób leczenia na własną rękę. Kluczowa jest opinia psychiatry, wyznaczony przez niego plan terapii i jego zalecenia.

Nie wiem, czy moja odpowiedź będzie dla Pani wystarczającą, trudno jednak formułować jakiekolwiek zalecenia, nie znając konkretnego pacjenta i pełnego profilu jego objawów. Mam nadzieję, że przy współpracy z psychiatrą uda się Pani dobrać najwłaściwszą formę terapii, która przyniesie poprawę Pani stanu psychicznego. Pozdrawiam serdecznie