Dolegliwości fizyczne i uczucie niepokoju a nerwica

Witam. Od jakiś 3miesiecy zle sie czuje, mam rizne dolegliwości fizyczne i uczucid niepokoju, czasem budze sie w nocy a,rano budze,sie z niepokojem. Lekarz ogolny podejrzewal nerwice.badania :ekg -ok, morfologia,tsh,t3,t4,jonogram,glukoza cholesterol-wszystko ok. Neurolog stwierdzil nerwice biore pronalolol i jest ciut lepiej ale nadal mam,dni ze cos mi dolega,mam,skierowanjena tk glowy,neurolog mowi ze dla świetego pokoju.czy możliwe zeby lekarze sie mylili co do nerwicy?

Witam.
Z opisu przedstawionego przez Panią wynika, że glównie towarzy Pani niepokój i lęk. Nie opisuje Pani żadnych fizycznych dolegliwości. W zaburzeniach lękowych (obecnie zwanych nerwicami) często występuje pewien mechanizm. Jeżeli go Pani u siebie zauważy to prawopodobnie są to objawy lękowe. Szczególnie, że wyniki badań są w porządku i lekarze nie widzą nic niepokojącego.
Jeżeli te ataki przydarzają się Pani w nocy to może być tak, że jakaś myśl lub zdarzenie wywołuje niepokój. Ten niepokój może prowadzić do bardzo wielu różnych odczuć z ciała: szybszego bicia serca, jakiegoś kłucia, przyspieszenia oddechu, poczucia duszności i wielu innych. Jeżeli zaczyna Pani odczuwać podobne dolegliwości to wzmaga się lęk, niepokój o własne zdrowie, może obawa przed jakąś chorobą. Myśl o chorobie ponownie wywołuje jeszcze większy lęk i całe koło się zamyka. Jednak tutaj dolegliwości fizyczne są spowodowane pierwotnie wlasnymi myślami i przeżyciami. Warto się też zastanowić czy te 3 miesiące temu nie zdarzyło się coś nowego, innego niż zwykle w Pani życiu coś co mogło wywołać objawy?
Proponuje Pani wizytę u psychiatry w celu potwierdzenia lub wykluczenia zaburzeń lękowych. Oczywiście warto również zasięgnąć konsultacji z psychoterapeutą. Może uda się Pani zlokalizować przyczyny lęku i je opracować.
Pozdrawiam Panią,
Jadwiga Wojnicka

Witam. Jeśli Pani wciąż czuje się źle, mimo iż medycznie wszystko jest w porządku, to może to wskazywać na nerwicę albo inne problemy natury psychicznej. Na działanie leków trzeba trochę poczekać; poza tym nie każdy lek tak samo działa na każdego. Bardzo też możliwe, że pomogłaby wizyta u psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.