Drapanie się i strzelanie koścmi po stresującym okresie w życiu

Witam.Ostatni rok miałam bardzo ciężki.Śmierć bliskiej osoby,problemy w szkole,egzamin poprawkowym przez,który miałam depresyjne myśli.Obecnie nie ma dnia bez wyłamywania palców,strzelania kostkami,obgryzania paznokci lub skórek.Ogólnie ręce mi chodzą po całym ciele-drapię się gdzie jest to tylko możliwe i jest to już na porządku dziennym.Wszystko mnie rozprasza i nie mogę się na niczym skupić.Myślałam,że jeśli przełożę to na wysiłek fizyczny,to te objawy znikną.Niestety ani trochę.Proszę o radę

Zachowania, o których pani pisze są jak najbardziej możliwą odpowiedzią na przebyty i nieprzepracowany stres. Wydaje mi się, że zaistniała sytuacja ma głębsze źródła (sama Pani stwierdza, iż ma za sobą ciężki rok), a skoro tak - wymaga szczegółowego przepracowania. Proponuję zgłosić się na konsultację psychologiczną, podczas której po pierwsze - pozna Pani metody radzenia sobie z napięciem najbardziej dostosowane do Pani problemu i możliwości, a także przepracuje, przeanalizuje to, co do tego stresu doprowadza. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem oraz z lekarzem psychiatrą (np. w Poradni Zdrowia Psychicznego) i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
za Panią trudny okres więc czynności które Pani opisuje związane są prawdopodobnie ze stresem i napięciem które towarzyszy Pani od dłuższego czasu.
Zachęcam do konsultacji psychologicznej w celu przepracowania sytuacji szczególnie dla Pani trudnych. Na spotkaniach nauczy się Pani również stosownych dla siebie technik obniżających napięcie i stres.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl