Drażliwość i bezsenność w trakcie głodówki. Czy powinnam ją przerwać?

Mam 19 lat, 168 cm wzrostu. Od trzech dni stosuję głodówkę, ale raz zdarzyło mi się zjeść trochę obiadu. Odkąd zaczęłam stosować głodówkę, mam problemy z zaśnięciem, od dzisiaj mam problem z bezsennością, zauważyłam u siebie stany depresyjne, takie jak: wahania nastroju - dość częste, płacz - co rzadko się zdarzało ogólne, poczucie odrzucenia, beznadziejności i całkowity brak apetytu, co wcześniej w głodówkach się nie zdarzało, bo zawsze byłam głodna i urywałam głodówkę przed jej planowanym zakończeniem. Pytanie, czy powinnam przerwać głodówkę? - jest oczywiste, że nie potrafię jej przerwać. Jeżeli nigdy wcześniej nie zdarzyły się takie objawy, co jest ich przyczyną i do czego prowadzą?

Witam serdecznie,

rozpoczynając głodówkę, fundujesz swojemu organizmowi potężną dawkę stresu. Dochodzi wówczas do mobilizacji układu współczulnego, czego efektem może być pobudzenie, drażliwość i bezsenność.
Dłużej trwająca głodówka i restrykcyjna dieta wpływa na kilka osi hormonalnych, powodując zmniejszenie aktywności przysadki, co skutkuje np. zatrzymaniem miesiączki, problemami skórnymi oraz szeregiem powikłań typowych dla anoreksji.
http://portal.abczdrowie.pl/zgubne-skutki-anoreksji
Odchudzanie przez głodówkę jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli rzeczywiście masz nadwagę, możesz skorzystać z naszego serwisu AbcDieta i AbcOdchudzanie.

Z pozdrowieniami