Drżenie ciała i problemy z wysławianiem w sytuacjach stresowych

Od jakiegoś czasu zdarza mi się, że bez powodu zaczynam się trząść- lekko, na tyle, że jest to dla innych niewidoczne, jeżeli nie zwrócę na ten fakt ich uwagi. Przy tym bardzo ciężko mi się mówi, bo szczęka ma jakby ograniczony zakres ruchu- staje się w pewnym stopniu "sztywna", ciężko mi otworzyć usta w swobodnej rozmowie. Trwa to zwykle ok. 5 minut, nasila się ZAWSZE w sylwestra, jeżeli przy otwartym oknie oglądam fajerwerki. Czasem towarzyszy stresowi. Jest to rzadkie (kilka razy w roku).

Witam, opisywane przez Panią objawy mogą mieć podłoże psychiczne, tym bardziej, że zwróciła Pani uwagę, że pojawiają się po stresowych sytuacjach. Symptomy wymieniane przez Panią mogą towarzyszyć zaburzeniom lękowym. Zanim jednak zwróci się Pani po pomoc do psychologa proponuję konsultację z neurologiem, aby wykluczył przyczyny wynikające z problemu somatycznego. Pozdrawiam