Duża klatka piersiowa u 24-latka aktywnego fizycznie a sposób jej zmniejszenia

Witam mam 24 lata. Nie pale nie pije alkoholu. Jem regularnie, duzo pieczywa czasami słodkie. Codzienne trenuje na silowni glownie treningi siłowe czasami aeroby i 2 raz w tyg gram w pilke. Mam problem z duza klatką piersiową. Chcialbym zrzucic kilk kg ale głównie z klaty poniewaz jest bardzo duża mimo wielu cwiczeń nie moge sobie poradzić. Zawsze kiedy zaczynam tyć to pierwsze co tyje to klatka. Co zrobić zeby glownie z tego miejsca zrzućic tłuszcz ?

Przede wszystkim należałoby rozpocząć od odpowiednio zbilansowanej diety, dopasowanej do aktywności fizycznej. Samo wystrzeganie się alkoholu nie jest wystarczające. Dieta powinna być ułożona odpowiednio do częstotliwości ćwiczeń i stylu życia, który Pan prowadzi. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie słodkiego pieczywa i zastąpienie go m.in. pieczywem pełnoziarnistym np. typu graham lub razowym. Ponadto warto pamiętać o odpowiedniej ilości białka w diecie potrzebnego do budowy masy mięśniowej oraz warzywach i owocach. Proponuję udać się do specjalisty, który dokładnie rozpiszę Panu dietę i zaleci odpowiedni plan treningowy.

Witam serdecznie,

Niestety tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo! Świetnie, że Pan ćwiczy siłowo i dokłada treningi aerobowe ponieważ stanowi to 30 % sukcesu, pozostałe 70% to prawidłowa dieta. Zastanowi się Pan tylko czy w wyniku treningu siłowego jeszcze bardziej nie rozbudowuje Pan klatki piersiowej. Wracając do diety to w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków, ale ograniczyć wspomniane pieczywo i pieczywo słodkie. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!

Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska