Przede wszystkim należałoby rozpocząć od odpowiednio zbilansowanej diety, dopasowanej do aktywności fizycznej. Samo wystrzeganie się alkoholu nie jest wystarczające. Dieta powinna być ułożona odpowiednio do częstotliwości ćwiczeń i stylu życia, który Pan prowadzi. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie słodkiego pieczywa i zastąpienie go m.in. pieczywem pełnoziarnistym np. typu graham lub razowym. Ponadto warto pamiętać o odpowiedniej ilości białka w diecie potrzebnego do budowy masy mięśniowej oraz warzywach i owocach. Proponuję udać się do specjalisty, który dokładnie rozpiszę Panu dietę i zaleci odpowiedni plan treningowy.
Witam serdecznie,
Niestety tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo! Świetnie, że Pan ćwiczy siłowo i dokłada treningi aerobowe ponieważ stanowi to 30 % sukcesu, pozostałe 70% to prawidłowa dieta. Zastanowi się Pan tylko czy w wyniku treningu siłowego jeszcze bardziej nie rozbudowuje Pan klatki piersiowej. Wracając do diety to w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków, ale ograniczyć wspomniane pieczywo i pieczywo słodkie. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia.
Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie u aktywnego 18-latka – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Dieta dla 19-letniej osoby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jaka dieta dla 57-latka? – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Grube uda i łydki u 13-latka – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Dieta redukcyjna u 27-latka a spożywanie alkoholu – odpowiada Magdalena Rapacka
- Skuteczna dieta dla 30-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie mężczyzny 23-letniego – odpowiada Ewa Kozłowska
- Nieregularne posiłki i mało aktywny tryb życia przy chęci odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla 24-latki pracującej fizycznie – odpowiada Julita Krawczyk
- Jak zgubić boczki u 18-latka? – odpowiada Mgr Paulina Szczechowicz
artykuły
Czy dieta Smacznie Dopasowana to najprostsza w stosowaniu dieta w Polsce?
Karolina schudła 23 kilogramy i podzieliła się z n
Dieta cukrzycowa - charakterystyka, leczenie cukrzycy
Dieta cukrzycowa jest ważna dla chorych. Cukrzyca
Ćwiczenia dla kobiet po ciąży
Urodzenie dziecka zmienia nie tylko życie, ale i c