Duża pupa przy niedoborze masy ciała

Mam 14 lat, moje wymiary to: wzrost- 159 cm, waga- 44.5 kg, talia-63 cm, biodra-78 cm, biust-79 cm, obwód ud: 47cm. Ogólnie mam kompleksy na punkcie objętości pupy, jest ona wg. mnie za duża, ale tego się już chyba nie da poprawić.
14 LAT ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam Przy podanym wzroście wskaźnik masy ciała wskazuje na lekką niedowagę, dlatego odradzam ograniczanie podaży energii. W wieku 14 lat organizm znajduje się w fazie dojrzewania, dlatego też kształt ciała ulega zmianie i staje się bardziej kobiecy. W najbliższych latach z pewnością zmieni się jeszcze wzrost i masa ciała, dlatego nie należy się tym martwić. W celu poprawy kształtu i wzmocnienia mięśni pośladków, można natomiast zastosować ćwiczenia na tę partię ciała. Systematycznie wykonywane na pewno przyniosą efekty. Polecam artykuł opisujący takie ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty