Dziedziczenia cech recesywnych i dominujących

Chciałbym się spytać o cechy recesywne i dominujące. Gdy oboje rodziców ma cechę recesywną czy ich dziecko może mieć dominującą? Lewy kciuk na prawym - dominująca Prawy kciuk na lewym - recesywna, czyli jak obydwoje rodziców zakłada prawy kciuk na lewy (czyli cecha recesywna) to ich dziecko może zakładać lewy kciuk na prawy (cecha dominująca)? Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Nie jest to takie proste jeżeli chodzi o dziedzinie, ale w tym przypadku u dziecka także powinno być tak samo.

Ich dziecko nie może mieć tej samej cechy recesywnej. Jeżeli cecha jest dominująca, może mieć tę cechę. Najczęściej cechy, o których Pan wspomniał są dominujące, np dodatkowy palec, zrost skórny między palcami.