Dziewczyna mnie zostawiła, bo byłem zazdrosny

Witam, mam na imię Krzysztof i mam 19 lat. 2 miesiące temu byłem z dziewczyną. Jest to najważniejsza kobieta w moim życiu. Zerwała ze mną w dniu moich urodzin, a jeszcze 3 dni wcześniej mówiła, że mnie kocha i pachnę jej przyszłością. Rozstaliśmy się bo twierdziła, że czuła się jak na smyczy. Byłem trochę o nią zazdrosny. W tej chwili ona nie chce mnie znać nie mamy żadnego kontaktu i ma nowego chłopaka z którym jest już 2 miesiące. Bardzo ją kocham czy mogę jakoś ją odzyskać?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam Panie Krzysztofie!
Zdaję sobie sprawę, że przeżywa Pan mnóstwo przykrych emocji spowodowanych rozstaniem ze swoją dziewczyną. Tęskni Pan zapewne za tym, co było. Niestety, rozmyślając o przeszłości, zamyka się Pan na przyszłość, na to, co może Pana pięknego spotkać. Pyta Pan, jak odzyskać kobietę, która od Pana odeszła? Nie mam pojęcia i pewnie nikt tego nie wie. Ma Pan świadomość swoich błędów w związku, tego, że był Pan za bardzo o nią zazdrosny. Proszę pamiętać, że nie zmusi Pan nikogo do miłości. To ona podjęła decyzję o zakończeniu związku z Panem, zerwała z Panem kontakt, a teraz ma nowego partnera, z którym układa sobie życie. Pan natomiast pyta, jak ją odzyskać? Chciałby Pan zniszczyć jej aktualny związek? A może lepiej pogodzić się z rozstaniem, dać sobie czas na przeżycie wszystkich negatywnych emocji, wyciągnąć wnioski na przyszłość i dać sobie szansę na szczęście z kimś innym? Odsyłam także do artykułu: Jak przetrwać rozstanie?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!