Dziwne zachowanie u 9-miesięcznego dziecka

Witam,moj synek ma 9miesiecy ,smieje sie,bawi sie reaguje na dzwieki do okola,zaczyna raczkowac lecz czasem zauwazam dziwne zachowanie u niego typu trzesienie sie przez kilka sekund np.podczas odbijania pilki, jedzeniu lub ogladania banku.To wyglada jakby sie zapatrzyl i zaczyna sie trzesc. Martwie sie czy to normalne. Dodam ze synek urodzil sie 10 dni przez terminem a porod byl naturalny. I jeszcze nie wychodza malemu zeby czy to tez normalne? Nie mieszkam w Polsce i prosze o rade.

Witam. Trudno powiedzieć co to za trzesienie dlatego zachęcałabym jednak do wizyty u lekarza. Natomiast jeśli jest to takie trzęsienie o jakim ja myślę czy lekkie chwianie głowy to jest to normalne. Piłka się rusza, trzesie i próbuje za nią wzrokiem, ciałem nadążyć.
Magdalena Brabec

Brak zębów zdecydowanie mieści się w granicach normy. Dopiero gdy roczny maluch nie ma jeszcze żadnego mleczaka należy skonsultować się z lekarzem.
Trzęsienia mogą pojawiać się w wyniki reakcji emocjonalnej (zaaferowania, podekscytowania), ponieważ układ nerwowy/emocjonalny u dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Wszystko jednak zależy od częstotliwości, nasilenia objawu, a także ogólnego rozwoju malucha w porównaniu do rówieśników. Jeśli jest Pani bardzo zaniepokojona, warto zapytać swojego pediatrę o rade przy najbliższej wizycie.