Dziwny posmak w ustach i nieświeży oddech w trzeciej dobie po usunięciu dolnej siódemki

Jestem w 3 dobie po usunięciu dolnej prawej siódemki. Samo wyrywanie zęba było dość długie i kłopotliwe ze względu na korzenie, ale udało się! To miejsce nie boli. Krwawiło przez kilka godzin ale wygląda na dobrze zasklepione. Płukałam je dopiero po paru h. Dziąsło nie jest opuchnięte ani czerwone, a mimo to mam uczucie dziwnego posmaku w ustach i nieświeżego oddechu. Czy powinno mnie to niepokoić? Czy mimo iż nie ma żadnych dolegliwości bólowych, powinnam zgłosić się po jakiś antybiotyk?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co nie ma potrzeby antybiotykoterapii. Jeśli jednak objawy nie ustąpią pomimo prawidłowej, a nawet wzmożonej higieny jamy ustnej, proszę skonsultować się z lekarzem dentystą.

Nietstety "nieświeży" oddech i nieciekawy posmak po zabiegu ekstrakcji to może być objaw prawidłowy. Rana potrzebuje czasu aby sie wygoić. Jeśli to Panią bardzo niepokoi najlepiej udać się do stomatologa na kotrole.