Fantazje o innych mężczyznach

Cześć! Mam pytanie, czy potrzebuję jakiejś konsultacji psychologa/seksuologa?Otóż mam męża od 5 lat, kocham go, pociąga mnie i czuję, wiem, że nigdy go nie zdradzę.Jednak często fantazjuję o innych mężczyznach, aktorach,kolegach czy osobach z ulicy.To trwa kilka dni i przechodzi. Raz w miesiącu tak się dzieje...Czy to normalne? Podkreślę - nie zdradzam, nie chcę, ale takie fantazje dają chwile przyjemności, samo wyobrażenie siebie z kimś innym. Nie flirtuję,nie masturbuję się myśląc o innych.

Druga rzecz, to być może warto zastanowić się kiedy pierwszy raz pojawiły się podobne myśli- spotkanie kogoś, jakieś ważne wydarzenie itp?
Warto także zastanowić się nad przyczyną- być może w związku jest dużo miłości i zaangażowania, ale potrzebna jest jakaś odmiana. I nie chodzi tu o zmianę partnera, ale wprowadzenie jakiś nowych zwyczajów, czegoś co na nowo zaciekawi czy podekscytuje.
Samo pojawianie się takich myśli, o ile nie jest intensywne, może być po prostu potrzebą nowości i nie musi oznaczać czegoś negatywnego. Warto jednak poszukiwać rozwiązań w związku.

Fantazje nie są niczym złym, często zaspokajają potrzebę nowych doznań na które w rzeczywistości byśmy sobie nie pozwolili. Jeżeli tylko nie przechodzą w natrętne myśli, których nie potrafi Pani odgonić oraz nie rzutują na Państwa związek, to nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam serdecznie