Farmakologia przy ChAD

Mój partner choruje na ChAD.Po miesięcznym pobycie w szpitalu w czerwcu 2014 r.ma ustawione leki ,które cały czas przyjmuje.Czuje się dobrze,chociaż był trudny okres jesienno-zimowy w ubiegłym roku.Problemy że wstawaniem rano,powróciła apatia.Teraz jest znowu ok.Nie wspomaga swojego leczenia psychoterapią,opiera się tylko na farmakologii.Czy leki psychotropowe powinny co jakiś czas być zmieniane nawet jeśli pacjent dobrze się czuje przyjmując dotychczasowe?

Witam,
wskazana jest stałą kontrola lekarza psychiatry i ewentualne modyfikowanie leczenia. Z czasem to naturalne, że stosowane leki/dawki mogą mieć inny efekt niż na początku leczenia, wpływ mają również wydarzenia, których się doświadcza. ChAD charakteryzuje występowaniem zaostrzeń (depresja, mania), hipomanii i okresów większej stabilności nastroju. Z tego względu tak ważna jest stała kontrola. Warto może skorzystać z psychoterapii jako wsparcia dla leczenia farmakologicznego ,które tutaj musi być podstawowe, czy jako możliwość uczenia się lepszego radzenia sobie ze stresem, co wpłynie korzystanie na zaburzenie. Terapia także pomoże w sytuacji zaostrzenia objawów.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, zachęcam do omówienia spraw dotyczących leków z lekarzem psychiatrą, ogólnie jeżeli leki przynoszą pozytywne efekty nie zmienia się ich. Jednocześnie dobrze gdyby partner podjął psychoterapię. Pozdrawiam.