Gdzie powinnam zacząć szukać pomocy?

Witam, piszę tutaj bo nie wiem co robić i totalnie nie daję siły już żyć. Miesiąc temu skończyłam 17 lat i mimo że nie pochodzę z biednej rodziny to muszę sama płacić za wszystko. Zaczęłam pracować już w wieku 13 lat na plantacji i zaczęłam sobie dorabiać. W wieku 16 lat podjęłam się pracy w restauracji we wakacje. Pieniądze chciałam odłożyć na prawo jazdy i przyszły samochód. Rodzice nigdy nie dawali mi pieniędzy, raz na jakiś czas kupili ubranie, tyle. Tylko kiedy nadszedł rok szkolny, a ja poszłam do szkoły, stwierdzli że skoro pracowałam to po co mają dawać mi jakąkolwiek kasę. Jako 16 latka sama musiałam zapłacić 2000 zł u ortodonty, sama za studniówkę, bilety na autobus, książki do szkoły, ubrania, kosmetyki itp, nawet składki w szkole. Nigdy nie usłyszałam dobrego słowa nawet gdy napisałam matury próbne najlepiej w klasie. Całe życie tylko że się do niczego nie nadaję i jestem nikim, ciągłe poniżanie ze strony matki. Obecnie uczę się i pracuje na pełen etat, ale mam co raz mniej sił, a co raz więcej złych myśli. Gdzie powinnam szukać pomocy? Nikt o tym nie wie, nawet przyjaciele, wstydzę się im powiedzieć

Droga Pani,

Jestem poruszona Pani historią i zarazem pełna uznania dla Pani samodzielności i zaradności. Proszę pozwolić sobie pomóc - może Pani skorzystać z Linii Wsparcia lub telefonu zaufania (numery znajdzie Pani w internecie),ale zachęcam do zapisania się do psychoterapeuty na terapię indywidualną. Spotkania będą dla Pani wsparciem, ale również okazją do poukładania sobie wielu spraw - m.in.relacji z rodzicami, szybkiej utraty dzieciństwa czy budowania poczucia własnej wartości. Przyznam, że przykro zabrzmiało Pani zdanie o przyjaciołach - przecież m.in.są po to,by teraz przy Pani być.

Życzę Pani dużo dobrego i nadziei. Proszę być dla siebie samej dobrą.

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online