W jaki sposób dotrzeć do syna?

Witam.Piszę ponieważ mam problem z nastolatkiem który nie chce chodzić do szkoły i na zajęcia ponieważ jeżeli ktoś zwroci mu uwagę to odrazu jest obrażony i wszystko bierze jakby caly świat był przeciwko niemu.Zauwazyłam że miał naciecia na nadgarstkach i z tego powodu zapisałam go na leczenie do lekarza psychiatry,który stwierdził że ma silną depresję z powodu współuzależnienia.Chciałabym mu pomóc ale już nie wiem jak mam z nim rozmawiać,a naprawdę bardzo ciężko mi jak to wszystko widzę.Do tego szkola chce nas zgłosić do sądu rodzinnego że nie uczęszcza na zajęcia.Proszę pomóżcie mi zebym wiedziała jak do syna dotrzeć.

Szanowna Pani,

W przypadku zdiagnozowanej depresji warto działać dwutorowo - farmakoterapeutycznie i psychoterapeutycznie. Rozumiem,że psychiatra przepisał synowi leki. Ważne,by syn jak najszybciej rozpoczął psychoterapię. Odnośnie nieuczęszczania na zajęcia szkolne-można porozmawiać z dyrekcją oraz psychologiem szkolnym czy istnieje możliwość zorganizowania toku indywidualnego nauki dla syna do końca roku szkolnego.

Życzę dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

psycholog, psychoterapeuta

www.strefa-ciszy.online