Czy takie zachowanie może zostać odebrane jako samolubne?

Dzień dobry Moje pytanie nie jest pytaniem do lekarza raczej psychologa czy kogoś kto zajmuje się też zdrowiem psychicznym. Tak, proszę... Ogólnie to pragnę uzyskać choćby krótką odpowiedz na pytanie typowo życiowe, ponieważ po prostu pragnę, by ktoś to powiedział a ze strony bliskich nie mogę się tego spodziewać. Mam siostrę bliźniaczkę, starszą. Od najmłodszych lat wiele rzeczy dzieliłyśmy, już pomijając datę urodzenia. Także nawet tożsamość, ponieważ z tych względów często mnie z nią mylono, kiedyś nawet pomylono nas, gdy wygrałam w konkursie plastycznym ( było to przykre ), także nie raz pod tym względem, pod katem siostry mnie oceniano. Wiec zawsze musiałyśmy coś dzielić słodycze, rzeczy, pokój, szkołę, znajomych. Rodzina nawet myśli, że jesteśmy identyczne pod kątem charakteru a to nie prawda. Czuje się jakbym traciła swoją indywidualność, tożsamość. Teraz przyszedł Covid i ta pandemia nawet nie za bardzo mogę się zobaczyć z swoimi koleżankami. Zmierzam tylko do tego... że pragnę od kogoś usłyszeć, że nie muszę ciągle czegoś z nią dzielić, że nie muszę wybierać miasta swoich studiów tylko dlatego, że ona tam idzie, pragnę po prostu, by ktoś nie ocenił to za samolubne czy źle, chce by ktoś mnie zrozumiał i powiedział, że nie muszę ciągle czegoś z nią dzielić i iść tą ścieżką w życiu co ona.

Szanowna Pani,

To,że są Panie bliźniaczkami absolutnie nie oznacza,że mają Panie jednakowe zainteresowania czy osobowości. Czy ktoś oczekuje od Pani,by jechała Pani do innego miasta za siostrą? Zachęcam Panią, by bardziej skoncentrowała się Pani w swoim myśleniu na relacji z siostrą - czy jest taka, jaka Pani chce, by była oraz na własnych potrzebach - czy idzie Pani swoją drogą, zajmuje się tym, co lubi i jakie ma Pani cele. Wyobrażam sobie jak trudne było dla Pani dzielenie wszystkiego z siostrą w przeszłości i obecnie, ale proszę pamiętać, że jesteście Panie odrębne, choć pod pewnymi względami podobne.

Życzę Pani wybierania swojej drogi, bo to przynosi spokój i poczucie spełnienia.