Nieracjonalne zachowanie szwagierki

Mam problem z przyszłą szwagierką dziewczyna ma 22 lata jest matką 6 miesięcznego chłopczyka .Ciągle wymyśla choroby swojemu dziecku , próbuje na lekarzach wywrzeć presję żeby zrobili to co ona chce , a jeśli nie chcą tego zrobić idzie do prywatnego . W dodatku nie pracuje wyciąga kasę od moich rodziców i brata na rzeczy nieistotne .W domu nawet mleka które rozsypała nie zetrze z podłogi . Obawiam się że sytuacja wygląda z dnia na dzień coraz gorzej . Jest na nią jakiś psychologiczny sposób?

Rodzicielstwo zwłaszcza na początkowym etapie nas zmienia, czasem zaburza. Psychologowie nie mają metod, które zmieniają ludzi bez ich woli. Nikt nie ma takich metod. Proponuje porozmawiać ze szwagierka zamiast szukać na nią sposobu. Proponuje również zastanowić się nad własną motywacją, altruizm i chęć pomagania to wygodne wytłumaczenie dla zachowań i myśli, które niewiele mają z nimi wspólnego.

Witam,
nie ma metod psychologicznych, za pomocą których możnaby zmienić kogoś, bez jego woli. Proszę porozmawiać ze szwagierką, ewentualnie zwrócić uwagę na jej zachowanie bratu czy rodzicom.
Pozdrawiam.