Zaburzenia sensoryczne i zaburzenia zachowania u 4-latka

Witam,mój synek ma 4 lata,zaburzenia sensoryczne,zachowania.Nieświadomie uderza w dzieci w przedszkolu,podszczypuje,skubie za włosy.Są na niego skargi,natomiast z drugiej strony ma psychologiczne wskazania do uczęszczania do przedszkola.Nie wiem,jak mam rozmawiać z rodzicami i przedszkolankami,bo dodam,że nie ma żadnego zrozumienia z ich strony.Mnie zadrecza się tekstami,że ja dziecka nie wychowuję,nic nie robię,jest rozwydrzone itp.Proszę o pomoc w tej sytuacji,za co dziękuję.Pozdrawiam Beata.

Witam,
czy syn uczęszcza na terapię? Najlepiej byłoby najpierw porozmawiać z nauczycielkami i przedstawić im sytuację. Proponowałabym pokazać im diagnozę od terapeuty integracji sensorycznej ze wskazaniami dla dziecka. Być może nie spotkały się wcześniej z takim typem zaburzeń i nie wiedzą jaki wpływ mają one na zachowanie dziecka. Jeżeli nie utrzyma Pani wsparcia u nauczycielek może warto zwrócić się z problemem do dyrektora.
Pozdrawiam

Witam. Jeśli nie ma zrozumienia ze strony personelu ani innych rodziców, mimo iż dziecko ma jednoznaczną diagnozę, radziłabym poszukać bardziej przyjaznej dla dziecka placówki. Szkoda nerwów Pani i dziecka. Im bardziej synek jest zestresowany, tym gorzej się zachowuje i tym wolniej rozwija, więc jest o co walczyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia!