Czy takie zachowanie po porodzie jest normalne?

Witam. Moja siostra jest po cc 9 dni temu. Dziwnie sie zachowuje. Zawsze byla raczej spokojna i malo wygadana. Teraz jest pełna energii robi wiele rzeczy na raz. Mnóstwo mówi,ciągle rozmawia przez telefon. Dostała jakiegoś "słowotoku " . Twierdzi że wie najlepiej i nie liczy się ze zdaniem innych osób. Ma też dziwne manie. Mówi że nigdy taka nie była ale dostała dar od Boga i że już będzie taka otwarta i komunikatywna. Ciągle kogoś poucza, nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu. Potrzebuje też mało snu i rozpiera ją energia. Często niestety też zapomina o małej, bo ma wiele innych rzeczy na głowie. Ponadto ma wiele pomysłów i ciągle zmienia zdanie. Co robić gdzie szukać pomocy?czy potrzebna pomoc specjalisty czy to przejdzie samo ?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Pani siostra ma prawo do swoich zachowań, nawet wtedy, kiedy one denerwują inne osoby. Można z nią rozmawiać na temat zmniejszenia aktywności fizyczno-psychicznej ale prawdopodobnie to Pani ma większy problem relacyjny niż ona. Może proszę samej iść do psychoterapeuty i porozmawiać na ten temat. Dobrze jest też nie poprawiać innych osób, bo one same muszą o tym decydować. Pozdrawiam