Co robić z anoreksją u 15-latki?

Witam Dziecko 15 lat 155cm wzrostu waga 39 kg leczenie anoreksji od 4 miesięcy samopoczucie bardzo złe prosi o leki antydepresyjne przestała odzywać się z dnia na dzień słowem do rodziny pozostaje sama ze sobą w swoim pokoju nigdzie nie wychodzi z pokoju jedynie zjeść, z nikim nie rozmawia jedynie terapia z psychoterapeuta 1 raz w tygodniu 1h czy w takiej sytuacji może rozpocząć zazywanie leków antydepresyjnych?

Szanowna Pani,

Przy takich objawach warto,by dziewczynka rozpoczęła psychoterapię grupową. Przebywanie cały czas w pokoju i jedynie 1 godzina psychoterapii w tygodniu to bardzo mało. Decyzję o włączeniu farmakoterapii może podjąć jedynie psychiatra. Warto jednak,by dziewczynka nie była sama - relacje są w jej wieku niezmiernie ważne. Pojawiło mi się również pytanie czy rodzice wiedzą, co całymi dniami ona robi - czy np.ma jednak z kimś relację,ale internetową lub jakie strony internetowe odwiedza.

Życzę dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online