Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie znaleźć przepisy na żywienie po operacji jelita grubego?

Witam. Mama jest 12dni po operacji. Wycięto ok 75 cm jelita grubego, Był guz, nacieki, a w wężle chłonnym znaleziono komórki rakowe. Czeka nas wizyta u onkologa i dalsze leczenie. Mama bardzo schudła. Gdzie znajde przepisy jakie potrawy gotować, co mama może i powinna jeść, aby przytyć, wzmocnić się? Z góry dziękuję za pomoc. Beata I.
KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Pani Beato,

dieta mamy powinna być zależna od aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia. Przypuszczam, że pacjentka potrzebuje diety łatwostrawnej, bogatoenergetycznej.

Radziłabym jednak zgłosić się czym prędzej do dietetyka, aby dokładnie przeprowadził wywiad dietetyczny i dopasował dietę do aktualnych potrzeb Pani mamy.

Zapraszam do kontaktu

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu w chorobach cywilizacyjnych.
0

Witam,

Sugerowałabym stosowanie posiłków lekkostrawnych i bogatoenergetycznych, ze względu na fakt iż bardzo schudła. Niestety nie jestem w stanie doradzić nic więcej ponieważ nie znam aktualnego stanu zdrowia. Warto odwiedzić dietetyka aby na podstawie aktualnego stanu zdrowia mógł dopasować odpowiednie odzywianie.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy