Genetyczny zanik mięśni

Moje pytanie dotyczy choroby genetycznej (zanik mięśni) dotyczy to mojego chłopaka. Ma 24 stwierdzono u niego tą chorobę chciała bym widzieć czy da się leczy lub spowolnić rozwój. Czy ta choroba zagraża życiu? Jeśli tak to w jakim wieku? Bardzo proszę o udzielenie wszelkich możliwych informacji...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety podała Pani za mało danych klinicznych aby kompetentnie odpowiedzieć na postawione pytania. Warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat rokowania oraz możliwości leczenia.