Zanik mięśni u siostry męża

Witam. Prosze o prosta odpowiedz. Jak duże jest prawdopodobieństwo ze bede miała chore dzieci na zanik mięśni . Siostra mojego męża jest chora na ta chorobe. Jak duże jest prawdopodobieństwo ze mój maź jest tez obciążony genetycznie ta choroba? Czy jest szansa ze nie jest w ogóle obciążony?

Lek. Tomasz Budlewski

Są szanse ze nie jest obciążony a co do ryzyka wszystko zależy od tego jaki rodzaj zaniku.

Wymaga to wyjaśnienia w warunkach Poradni Genetycznej. Jaki to zanik mięśni? Jaka konkretna choroba? Czy potwierdzona genetycznie?
Jeśli rdzeniowy zanik mięśni (SMA), to czy mąż jest nosicielem?
W przypadku SMA ryzyko, że mąż jest nosicielem będąc zdrową osobą wynosi 66%.