Głosy po zamknięciu oczu w nocy

Witam. Ostatnio w nocy, niemalże od razu po zamknięciu oczu słyszę głosy. Nie są to hipnagogia, bo słyszę je zaraz po zamknięciu oczu. Max 4 sekundy. Mówią jakieś pierdoły, np. 'Chodźmy tu, musimy go złapać, wracaj do szkoły!'. Czy powinienem udać się z tym do specjalisty? Dodam, że ostatnio dużo się stresuje, a wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

Witam serdecznie

Na pewno przemęczenie i stres mają duży wpływ na to , że zaczął Pan w nocy słyszeć głosy, ale koniecznie trzeba to skonsultować z lekarzem psychiatrą, który pomoże wykluczyć ewentualną chorobę. Warto tez zadbać o wypoczynek i relaks, zdrowsze odżywianie i odreagowanie w towarzystwie bliskich osób, przyjaciół.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam,
zawsze warto zgłosić to do specjalisty, jeśli pojawiło się coś nowego co Pana niepokoi, szczególnie, że mówi Pan, ze ostatnio żyje w dużym stresie, nie musi to oznaczać, żadnego poważnego zaburzenia, ale mimo to może warto zając się sobą w trudniejszych chwilach, jeśli organizm Pana, daje znaki, że coś się dzieje, może się Pan umówić do Poradni Zdrowia Psychicznego, tam porady są bezpłatne w ramach ubezpieczenia, nie trzeba dodatkowych skierowań. Generalnie istnieje w sumie dość cienka linia pomiędzy tzw. myślami automatycznymi, które każdy z nas ma i które szczególnie pojawiają się w trudniejszych dla nas chwilach a urojeniami. Rzecz jasna nie stawiam tutaj diagnozy urojeń, ale może warto zastanowić się nad tymi automatyzmami, które przychodzą Panu do głowy, skąd są, co oznaczają?Tu może pomóc psychoterapeuta. W Poradni Zdrowia Psychicznego także powinien Pan otrzymać taką pomoc, myślę, ze warto poświęcić trochę czasu dla siebie! W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni. Pozdrawiam.

Proszę Pana,

Tuż przed zaśnięciem zaczynają się pojawiać mimowolne obrazy i również dźwięki. jeśli to zdarza się tylko w tych sytuacjach i nie przeszkadza Panu w życiu, to może być przemijające. Jeśli byłoby to zbyt natarczywe lub przeszkadzające, można udać się na konsultacje do psychiatry.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Czy miał Pan jakiś kontakt z narkotykami? U niektórych osób zażycie tych substancji psychoaktywnych może być katalizatorem choroby, przyczyna wystąpienia tego typu objawów.
Warto skontrolować to u specjalisty- lekarza psychiatry. Na podstawie szczegółowego wywiadu i obserwacji będzie mógł postawić diagnozę i - w razie czego- zaproponować odpowiednie leczenie. Podobne objawy mogą faktycznie być jedynie objawami silnego stresu i trudności, mogą jednak także znamionować chorobę.