Gojenie blizn po operacji żylaków

Witam! Jestem miesiąc po wycięciu żylaków prawej nogi. Wszystko ładnie się goi, nie mam żadnych bólów a szwy już się zabliźniły. Niepokoi mnie natomiast jedna rzecz, otóż w miejscu gdzie była żyła widać dokładny jej kształt, tak jakby cień lub odcisk tej żyły. Nie wiem czy są to jedynie siniaki wewnętrzne po tej żyle, które wymagają więcej czasu żeby się wchłonąć czy może to tak już zostanie. Dodam, że smaruje nogę regularnie maścią Lioton 1000 i nie widzę żeby z czasem się pomniejszały. Wygląda to mniej więcej tak jakbym dalej tę żyłę miała co nie wygląda zbyt estetycznie. Czy te kształty już tak zostaną i czy jest się czym niepokoić? Dziękuję za odpowiedź. Monika

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam! Opisywane zmiany mogą sugerować przebarwienia stanowiące powikłanie przebytej operacji. Jest to dość częste powikłanie, aczkolwiek łagodne, nie zagrażające zdrowiu. Istnieje szansa, że przebarwienia ulegną resorpcji (czasami jest to wielomiesięczny proces), jednakże mogą też pozostać na stałe. W takiej sytuacji może być niezbędna konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej lub dermatologiem zajmującym się tą dziedziną. Podsumowując, nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty