Grube uda a niedowaga

Dziędobry moim problemem są grube uda . Zawsze narzekałam na moje uda ale teraz są jeszcze grubsze i w ogóle nogi grube nie wiem co mam zrobić . Proszę podajcie mi jakąś fajną dietę ćwiczenia . Mam 13 lat 34 wagi ok 150 cm wzrostu niedowaga rodzinna , z góry dziękuje

Przede wszystkim przyjrzyj się innym kobietom w Twojej rodzinie - czy ich sylwetka jest podobna do Twojej? Jesteś w okresie przebudowy całej gospodarki hormonalnej Twojego organizmu, a Twoja sylwetka może się zmienić jeszcze kilka razy, zanim osiągniesz stabilizację i spokój w swym organizmie. Diety, bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu żywieniowego, nie jestem w stanie Ci polecić. Na pewno nie wprowadzaj żadnej diety na własną rękę - tylko pod opieką specjalisty lub lekarza. Jest to szalenie ważne, ponieważ teraz "programujesz" swój organizm na całe życie. Niedoborowa dieta, zbyt uboga energetycznie, może mieć swoje konsekwencje w przyszłości w postaci problemów zdrowotnych. Jeżeli masz niedowagę, to może Twoje uda nie są tak grube, jak Ci się wydaje? Często nie jesteśmy w stanie same ocenić swojego wyglądu i oceniamy się bardzo źle (ot, taka przypadłość wielu kobiet i dziewcząt). Znajdź kogoś, komu ufasz. Komu naprawdę ufasz. I spytaj się go, co sądzi o Twoich udach. Jeżeli powie Ci, że są ok, nie zaprzeczaj. Uwierz, bo w końcu ufasz tej osobie. Może się okazać, że wcale nie potrzebujesz żadnej dodatkowej diety. Co do ćwiczeń - bardzo ładnie modeluje nogi jazda na rowerze lub pływanie na basenie. Można również, leżąc na boku, powoli podnosić nogę i ją opuszczać, ale nie kłaść na drugiej nodze. Ćwiczenie to na pewno znasz z zajęć na wf. Pozdrawiam