Grubość endometrium przy planowaniu ciąży

Witam, staramy się z mężem o dzidziusia. dziś (16dc przy zwykle 28dniowym cyklu) lekarz potwierdził owulację. ale endometrium ma grubość 19mm (!). Czy to nie jest aby za dużo? sam lekarz był zdziwiony i stwierdził że to dobry znak. ja wszędzie za to widzę że max 15mm powinno mieć. w listopadzie miałam polipa i boję się że to może być znów to samo. z tym że wtedy endo było niejednorodnie grube a teraz jest równe.

Lek. Katarzyna Szymczak

Grube endometrium może nawet świadczyć o tym, że już jest Pani w ciąży, wskazana kontrola usg za 2-3 tygodnie.
Pozdrawiam