Gruczolak oksyfilny Hurthla w wyniku badania USG

opis badania usg. Serdecznie proszeo interpretacje wyniku stan po operacji tarczycy-gruczolak oksyfilny Hurthla.tarczyca niejednorodna o obnizonej echogeniczności.Kikut płata prawego o wym. 12x9x22 mm.obj.1,2 ml.Kikut płata lewego o wym. 7x7x11 mm obj.0,3 ml.Centralnie w jego obrebie hypoechogenna zmiana o wym. 4x2 mm.-zmiana ogniskowa?węzeł?. wezły chłonne niepowiększone .Bardzo dziekuje za odp i serdecznie pozdrawiam

Witam Panią,

Czy we wcześniejszym badaniu usg była opisywana ta zmiana? Rozpoznanie cytologiczne o którym Pani pisze, informuje, że o ostatecznej naturze badanej zmiany
należy wnioskować na podstawie badania histopatologicznego, w którym ostatecznie
można stwierdzić: nowotwór łagodny, nowotwór złośliwy, w części przypadków
rozrost nienowotworowy. Osobiście z uwagi na Pani młody wiek sugerowałbym chirurgiczne usunięcie zmiany, a jeśli bardzo obawia się Pani operacji, to jej dokładną obserwację. Proszę znaleźć dobrego endokrynologa, który będzie "trzymał rękę na pulsie"
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz