Hirsutyzm a problemy ze stanem psychicznym

witam mam problem ze swoim stanem psychicznym , mianowicie stwierdzono u mnie pcos hirsutyzm. Nie radze sobie z tym problemem mam juz dosyc ciagle mam dola nic mi sie nie chce jedynie co mi sie chce to plakac. wciaz zadaje sobie pytanie dlaczego ja..zadreczam sie tym ze moje dziecko tez to moze odziedziczyc ;/.. co robić? ( nie stac mnie na psychologa )

Witam,

może się Pani zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie może Pani skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witaj,
A ja myślę,że jesteś pod opieką endokrynologiczną i że od strony medycznej taki zespół jest do opanowania w obecnych czasach.Jako psycholog zauważam jednak,że przyjmujesz postawę biernie oskarżycielską wobec otoczenia i że może ona w skutkach przysporzyć Ci osób nieprzychylnych.
Myślę,że trzeba się jednak zająć problemem depresji,który dostrzegasz,a który pomaga Ci tkwić w bezruchu i podwajać poczucie niezadowolenia.
Proponuję wspomóc się tymi,których masz najbliżej:rodzicami,wychowawcami w szkole.Oni na pewno wyjdą Ci naprzeciw,ale trzeba ich do siebie dopuścić.Będzie dobrze,są przecież poradnie i grupy terapeutyczne bezpłatne.Bądż wśród ludzi,to bardziej leczy niż myślisz.
Serdecznie Cię pozdrawiam i trzymam kciuki!