Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile czasu zajmie mi odchudzanie przy masie ciała 85 kg?

Mam 16 lat i 162 cm wzrostu. Obecnie ważę 85 kg, a chciałabym tą wagę zmniejszyć do 50 kg. Odkąd pamiętam, to zawsze byłam gruba. W 3 klasie podstawówki ważyłam aż 50 kg. Byłam w sanatorium odchudzającym, schudłam tam 5 kg, ale po wyjściu przytyło mi się aż 12 kg. Jak dojrzałam emocjonalnie, czyli 13-14 lat i bardziej zaczął mi przeszkadzać mój wygląd podejmowałam różne diety wraz z ćwiczeniami, ale to na nic. Odchudzam się od około 3 lat, a waga nadal stoi. Już nie wiem co robić. Proszę o pomoc i nie ukrywam, że zależy mi na czasie, ale nie jakimś rekordowym, bo wiem, że jak się szybko odchudzę, to wróci mi dwa razy tyle.
16 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według wskazań siatki centylowej Twoja masa ciała jest zdecydowanie zbyt duża w odniesieniu zarówno do wzrostu jak i wieku. Niewykluczone, iż zbyt wysoka masa ciała ma związek z chorobą. Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania jest niewskazane ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń w rozwoju. Skuteczne odchudzanie wymaga czasu. Jest to proces długofalowy i wieloczynnikowy. Nie bez znaczenia jest regularna aktywność fizyczna. Powinnaś skonsultować swój problem z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy