Ile czasu zajmie mi odchudzanie przy masie ciała 85 kg?

Mam 16 lat i 162 cm wzrostu. Obecnie ważę 85 kg, a chciałabym tą wagę zmniejszyć do 50 kg. Odkąd pamiętam, to zawsze byłam gruba. W 3 klasie podstawówki ważyłam aż 50 kg. Byłam w sanatorium odchudzającym, schudłam tam 5 kg, ale po wyjściu przytyło mi się aż 12 kg. Jak dojrzałam emocjonalnie, czyli 13-14 lat i bardziej zaczął mi przeszkadzać mój wygląd podejmowałam różne diety wraz z ćwiczeniami, ale to na nic. Odchudzam się od około 3 lat, a waga nadal stoi. Już nie wiem co robić. Proszę o pomoc i nie ukrywam, że zależy mi na czasie, ale nie jakimś rekordowym, bo wiem, że jak się szybko odchudzę, to wróci mi dwa razy tyle.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskazań siatki centylowej Twoja masa ciała jest zdecydowanie zbyt duża w odniesieniu zarówno do wzrostu jak i wieku. Niewykluczone, iż zbyt wysoka masa ciała ma związek z chorobą. Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania jest niewskazane ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń w rozwoju. Skuteczne odchudzanie wymaga czasu. Jest to proces długofalowy i wieloczynnikowy. Nie bez znaczenia jest regularna aktywność fizyczna. Powinnaś skonsultować swój problem z lekarzem.