Ile kilokalorii spożywać przy aktywnym trybie życia?

Witam. Chciałabym zapytać ile kalorii spożywać przy bardzo aktywnym trybie życia. Nie chciałabym schudnąć, lecz trochę przytyć, z racji tego, że bardzo ćwicze trudno jest mi przybrać kilka kilogramów. moim problemem jest to, że nie jem zbyt dużo. Moim pytaniem jest co najlepiej jesc na sniadanie, obiad, kolacje, żeby troche przytyc, ale rowniez zeby jakoś szybciej poprawić wygląd sylwetki.

Witam Panią,

Nie podaje Pani ważnych informacji na swój temat a mianowicie wagi, wzrostu czy rodzaju aktywności fizycznej, stylu życia. Beż tych informacji nie jest możliwe obliczenie zapotrzebowania kalorycznego ani na składniki odżywcze.
Jeżeli nadal jest Pani zainteresowana pomocą ze strony dietetyka zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Aby powiedzieć ile dokładnie kalorii powinna Pani spożywać, niezbędny jest wywiad dietetyczny. Zapraszam na konsultacje i jadłospis online: www.lekkoizdrowo.pl. Na pewno należy spożywać regularnie 5 posiłków dziennie, co 3 godziny. Do diety należy wprowadzić takie produkty, które oprócz wysokiej kaloryczności dostarczają też dużo witamin i minerałów:
- orzechy i pestki np. orzechy włoskie, orzechy laskowe, migdały, sezam, słonecznik, pestki dyni, siemię lniane oraz wiórki kokosowe (można je dodawać np. do pieczywa, do musli, do deserów)
- owoce świeże, zwłaszcza banany, awokado, śliwki, gruszki, ananas, winogrona, mango, figi
- w małych ilościach owoce suszone, bez konserwantów (np. morele, figi, daktyle, śliwki, papaja, żurawina)
- przecierowe soki owocowe i warzywne
- od czasu do czasu miód w niewielkich ilościach
- kasze, ryż, ziemniaki, warzywa strączkowe (fasola, soczewica, groch, soja, ciecierzyca)
- pieczywo razowe z dużą ilością ziaren, wyroby z mąki pełnoziarnistej lub Graham (np. makarony, kluski, naleśniki)
- pełnotłuste lub półtłuste produkty mleczne, desery mleczno-owocowe z dodatkiem orzechów
- chude mięso, tłuste ryby morskie, jaja
- masło (w umiarkowanych ilościach)
- codziennie oleje roślinne spożywane na zimno (zwłaszcza do surówek i sałatek, można także dodawać do zup po przyrządzeniu) np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej z pestek winogron, olej z pestek dyni, olej sezamowy, olej rydzowy, olej lniany
- świetnym sposobem na przemycenie dodatkowych kalorii są także gęste koktajle owocowe lub warzywne oraz zupy kremy.
- Nie wolno też zapominać o spożywaniu kilku porcji świeżych warzyw i owoców dziennie oraz o piciu wody mineralnej niegazowanej między posiłkami. Nie należy spożywać potraw smażonych, panierowanych, słodyczy, żywności fast-food, mocno solonych oraz typu instant (np. zupki w proszku).
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska