Ile minut powinna trwać wizyta u psychologa na NFZ?

Ile minut powinna trwać wizyta u psychologa na NFZ? Jak długo można chodzić do psychologa na NFZ (ile lat) i jest to refundowane ? Co się dzieje, gdy przepadnie jedna wizyta z winy pacjenta/terapeuty lub święta? Czy wtedy psycholog ma obowiązek zorganizować spotkanie w innym terminie? Czy można chodzić do psychologa (na NFZ) częściej niż 1 raz w tygodniu, np. 2 razy? czy psycholog, do którego chodzę, może mnie przepisać do innego terapeuty, bez mojej zgody? Zależy mi na konkretnej odpowiedzi.

Witam. Częstość wizyt u psychologa i czas leczenia należy dobierać indywidulanie - zależą one bowiem od stanu psychicznego pacjenta i problemu z jakim się on boryka. Jeśli termin wizyty wypada w święta możliwe jest ustalenie innego terminu spotkania, psycholog nie ma jednak obowiązku organizowania go, o ile nie jest bezwzględnie konieczne. Psycholog nie powinien zmieniać prowadzącego terapeuty bez zgody pacjenta, nie mniej jednak ma takie prawo.

Dzień dobry,

Jeżeli wizyta przepada, obojętnie z jakiego powodu, psycholog może umówić Pana/ią w innym terminie pod warunkiem, że ma wolne terminy. A zatem, nie ma obowiązku wyznaczenia dodatkowego terminu, w zamian tej która przepadła.
Psycholog również może przepisać Pana/ią do innego psychologa bez Pana/i zgody.
A pozostałe pytania - proszę już kierować do ośrodka, w którym Pan/i jest, ponieważ każdy z nich ma inny kontrakt z NFZ.