Ile można schudnąć w 6 dni?

Mam w planach zrzucenie 5 kg (168 cm, obecnie 60kg). Za dwa tygodnie wybieram się w góry na narty. Jeżdżę dość intensywnie, zazwyczaj 5 h od rana z jedną większą przerwą i czasem po południu 2 h. Nie wiem, ile kalorii spalę na stoku - w tabelach wysiłkowych przeczytałam, że jest to 400-500 kcal/h, ale przecież przez 3/4 tego czasu zajmuje stanie w kolejkach i siedzenie na wyciągu. Więc chyba to nie będzie tak dużo? I jak powinnam się odżywiać w czasie wyjazdu? Niestety, obiady zostały z góry wykupione u gospodarza i podejrzewam, że będą to raczej zawiesiste zupy i kotlety. Jak w takich warunkach schudnąć możliwie najwięcej przez 6 dni?

Witam!

Odchudzanie poza domem, kiedy nie mamy 100% wpływu na nasz jadłospis jest trudne. Zwłaszcza gdy ferie to czas relaksu i spokoju. Warto pamiętać o tym, aby jeść 4-5 posiłków w ciągu dnia. Zawsze jedz pełnowartościowe śniadanie, które zapędzi Twój metabolizm i ułatwi spalanie kalorii na stoku. Podczas jazdy na nartach zrezygnuj z grzanego piwa czy wina, tłustych przekąsek i gorącej czekolady. Pij za to duże ilości herbaty bądź wody. Po około 3-4 godzinach od śniadania sięgnij po kanapkę z razowego chleba, z dodatkiem nabiału i warzyw. Możesz dodać do tego jakiś owoc. Jeśli chodzi o obiady jedz jedno danie. Zupy w górach są zazwyczaj robione z dodatkiem mąki, śmietany, na wywarze mięsnym – są więc bardzo pożywne. Drugie danie możesz zjeść w pokoju, kilka godzin później – w ramach czwartego posiłku. Kolacja niech będzie lekka, zjedzona na około 3 godziny przed snem. Warto pamiętać, aby nie podjadać słodyczy i nie pić kalorycznych napojów (w tym alkoholu – lampka wina wystarczy aby się zrelaksować i nie zaszkodzić sylwetce).

Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna