Ile na dzień powinnam przyjmować kalorii?

Mam 13 lat i 158 cm wzrostu, jestem dziewczyną. Mam pytanie, ile na dzień powinnam przyjmować kalorii i ile procent tłuszczu powinnam mieć oraz ile powinno wynosić moje BMI?

Witam serdecznie,

prawidłowa masa ciała przy Twoim wzroście to ok.47-50 kg. Większość Twoich rówieśniczek ma BMI o wartościach ok. 19 kg/m2.

Zapotrzebowanie kaloryczne jest zależne nie tylko od wzrostu, ale i masy ciała, aktywności i wieku.

Przykładowa dieta nastolatka jest dostępna na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

W Twoim wieku ciało ulega wielu zmianom i normy zawartości  tkanki tłuszczowej wyliczane za pomocą urządzeń nie mają istotnego znaczenia.

Z pozdrowieniami