Ile powinienem ważyć w wieku 13 lat?

Mam 13 lat.177cm wzrostu i ważę 90 kg. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Uprawiam sport 4 dni w tygodniu. Ile powinienem ważyć?
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Na siatkach centylowych Twoje BMI mieści się na ponad 97 centylem. Oznacza to nadwagę. W tak młodym wieku nie powinno się stosować popularnych diety odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój rozwój. Dlatego każdą próbę odchudzania powinieneś skonsultować z dietetykiem.
Na początek jednak przeczytaj artykuł na temat zdrowego odżywiania i postaraj się trzymać zaleceń w nim opisanych. http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywny fizycznie. Sport zwiększa przemianę materii i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.