Insulinooporność a jedzenie słodyczy

Witam,dopiero dowiedziałam się,że choruje na insulinoopornosc.Zaczęłam eliminować cukier.Chciałabym jednak wiedzieć czy czasem mogę sobie pozwolić na cukierki bez cukru np.na suklarozie czy ksylitolu,stewii?Czy one też mogą powodować wyrzut insuliny?

Przy insulinooporności lepiej oduczyć się smaku słodkiego na stałe:), ale jak już coś musi Pani zjeść, to oczywiście może być osłodzone stewią lub ew. ksylitolem. Pozdrawiam