Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania patomorfologicznego (biopsia tarczycy)

Wynik TSH - hormon tyreotropowy 58,1255 ulU/ml (norma 0,3500-4,9400 H). Wynik USG tarczycy - opis badania: Tarczyca o wymiarach: płat prawy 1,2x1,6x3,7 cm, płat lewy 1,5x1,4x4,8 cm. Miąższ tarczycy w całości o silnie niejednorodnie obniżonej echogeniczności. W części centralnej płata lewego widoczna jest lita zmiana o wzmożonym ukrwieniu, wielkości 1,6 cm - wskazane PCI. Obustronnie podżuchwowo i w górnych piętrach szyi widoczne są nieliczne owalne węzły chłonne z zaznaczonymi wnękami i pogrubiałymi warstwami korowymi, wielkości do 1,1 cm po stronie lewej i 1,9 cm po stronie prawej - najpewniej charakter odczynowy. Wynik biopsji tarczycy: Miejsce pobrania materiału: tarczyca -płat lewy. Pełne rozpoznanie: Masy białkowe, erytrocyty, ślad koloidu, komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy, dość liczne komórki oksyfilne oraz limfocyty. Obraz cytologiczny przy zgodności z obrazem klinicznym może odpowiadać przewlekłemu zapaleniu gruczołu tarczowego. Wskazania: Dalsza diagnostyka kliniczna. Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy. Tarczycę leczę od miesiąca po wykonaniu badania krwi i USG (prywatnie - przypadkowo) lekarz przepisał lek (dawkowanie 1x1) i zlecił badanie biopsji oraz badania krwi (wyników z krwi na T3, T4 i antyciała jeszcze nie mam).

ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik badania histopatologicznego materiału biopsyjnego sugeruje przewlekłe zapalenie tarczycy. Wynik ten wymaga konfrontacji z obrazem klinicznym, którego częścią są wyniki badań, na które Pani oczekuje. Po otrzymaniu wspomnianych wyników należy zgłosić się do lekarza, który zlecił badania w celu podsumowania wszystkich wyników i ustalenia ostatecznej diagnozy.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy