Izolowanie się od ludzi, problemy z orientacją i brak znajomych

witam Mam ogromny problem. Izoluje sie w domu, nie wychodze nawet na spacer. Sasiedzi mowia ze mam schizofrenie. Glosno o tym mowia, a ja cierpie i boje sie ich. Nie pracuje, utrzymuje mnie chlopak. Mam problemy z orientacja, brak jakichkolwiek znajomych od wielu lat. nie umie nawiazac rozmowy,kazdy mnie obgaduje ze jestem chora psych.Nie przychodza mi do glowy slowa, by moc z innymi sie kontaktowac, jestem drazliwa, boje sie wyjrzec za okno, nie reaguje na ludzi obok (nie mowie nic).

Mgr Dorota Majlich

Żeby określić rodzaj Pani problemów radziłabym udać się do lekarza psychiatry. Pomoże Pani ustalić jakiego rodzaju pomoc jest Pani potrzebna.Czas nie jest metodą leczenia i im dłużej jest Pani z tym sama tym jest trudniej. Powodzenia

Zachęcam także do kontynuowania rozpoczętej psychoterapii- nawet początkowe trudności nie oznaczają bezsensu ego typu działań. Psychoterapia i relacja terapeutyczna to proces który wymaga jakiegoś czasu, warto go sobie dać.