Problemy z komunikacją

witam, od niedawna mam dziwny stan. nie moge normalnie patrzec na ludzi. kiedys spuszczalam wzrok i nie patrzylam prawie na nikogo, a teraz musze patrzec. czasami, az sie wgapiam w ludzi. i to, i to wkurza innych i mam wrazenie, ze jestem obgadywana przez to i inni sadza, ze jade ich wzrokiem - czyli patrze z ukosa, dziwnie. mam tez przymus usmiechania sie przez caly czas, bo sie boje, ze jak bede sie tylko gapic, to ktos pomysli, ze mam cos do niego, w sensie, negatywnym. co mam zrobic?

Witam, z opisu zrozumiałam, że obydwa stany wiążą się z rodzajem przymusu, w związku z tym wskazana wydaje się konsultacja psychiatryczna. Proszę pomyśleć również o podjęciu psychoterapii. Danuta Michalczyk