Leczenie chorobliwej zazdrości

stałem się chorobliwie zazdrosny o to że inni kogoś mają a ja jestem sam , powiem szczerze że zaczynam bardzo przeżywać kiedy widzę zakochane pary lub gdy ktoś opowiada o swojej miłości , może pomyślicie że to głupie co pisze ale strasznie przeżywam to często płacze ciągle mi smutno ludzie przez to mają mnie za dziwaka bo ciężko im zrozumieć jak to przeżywam każdy się pyta czy mam kogoś ,ja nie lubię na takie pytania odpowiadać .

Witam, samotność może bardzo ciążyć i może jej towarzyszyć cała gama stanów emocjonalnych (zazdrość, przygnębienie, smutek, poczucie opuszczenia, niezrozumienie). Niepokojące są objawy, które Pan wymienia: "często płacze ciągle mi smutno" mogące wskazywać na stany depresyjne. Proszę skonsultować się z psychiatrą oraz w momencie ustalenia diagnozy podjąć odpowiednie leczenie w tym rozważyć podjęcie psychoterapii. Danuta Michalczyk

Witam. Jak będzie pan się tym załamywał to tym bardziej bez optymizmu kogoś poznać, trzeba życie brać takim jakie jest. Nie zawsze mamy to co byśmy chcieli mieć. Ale prędzej się uda z pozytywnym nastawieniem.