Czy specjalista pomoże wyleczyć się z chorobliwej zazdrości?

Witam, mam pytanie odnośnie mojego partnera. Ma 23 lata i jest chorobliwie zazdrosny, chociaż nie ma do tego podstaw. Przegląda moje konta, wiadomości, przegląda konta moich znajomych, żeby znaleźć zdjęcia z moim udziałem ewentualnej zdrady. Ciągle mnie szantazuje, ze jak się nie przyznam i się dowie od kogoś innego, to pożałuje razem z nim. Nie wiem czy ma obsesję, ale jest coraz bardziej agresywny. Co to może być? I czy potrzebny mu specjalista? Proszę o pomoc.

W tej sytuacji konieczne jest zgłoszenie się do psychologa i podjęcie psychoterapii. Nadmierna, nieadekwatna zazdrość ma najczęściej źródła psychologiczne związane z osobowością, zaniżona samooceną, trudnymi wcześniejszymi doświadczeniami czy zranieniami itp. Psychoterapia pozwala zidentyfikować te przyczyny i je przepracować. A tym samym poradzić sobie z nimi trwale. Wymaga jednak motywacji i zaangażowanej pracy nad sobą od samego zainteresowanego. Warto jednak podjąć leczenie, by pozwolić sobie na doświadczanie spokoju, bezpieczeństwa i satysfakcji w relacji.

Witam, partner może skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii. Zmiana zachowania jest możliwa gdy jest motywacja do zmiany. Proszę się zastanowić czy nie skorzystać również dla siebie z pomocy psychologicznej, zastanowieniu się jak Pani czuje się w tej relacji. Pozdrawiam serdecznie