Ja już nie wiem co mam robić

Mam na imię Kuba i mam dopiero 18 lat, nie wiem co mam robić, gdyż kiedy tylko się położę spać, to śnią mi się osoby zmarłe, nie jest to przyjemne. Chciałbym coś z tym zrobić, tylko sam nie wiem co, budzę się przerażony i nie mogę już później zasnąć. Dostałem Hydroxizinum od mojego lek. kardiologa oraz Bellergot. Tego 1 leku nie mogę zażywać, gdyż mama mi zabroniła, mówiąc, że to psychotrop. Choruję na nadciśnienie tętnicze, a lekarze twierdzą, że jestem za bardzo nerwowy. Proszę mi pomóc. Wykonane badania to m.in. MRI mózgowia, nic nie wykazało. USG serca nic, USG + doppler nerek b.z., EEG b.z. Proszę mi pomóc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie,

Po przeczytaniu maila odnoszę wrażenie, że Pana dolegliwości i problemy mają podłoże nerwicowe, stąd wybór preparatu Bellergot wydaje mi się uzasadniony. Mam również niestety wrażenie, że istnieje silne niezrozumienie istoty problemu przez Pana mamę. Dopóki leczenie będzie kwestią sporną i będą w tym zakresie silne różnice zdań między Państwem (bo rozumiem, że zdanie mamy jest dla Pana istotne), dopóty nie może być mowy o poprawie Pana samopoczucia.

Jestem przekonana, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby wybranie się wraz z mamą wspólnie na wizytę u psychiatry. Szczere omówienie problemu i dalszych rozwiązań w zakresie terapii na pewno pomogłoby Państwu zrozumieć sytuację i zaakceptować proponowane formy leczenia. Do rozważenia jest też skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, ale tę kwestię pozostawiam do decyzji psychiatry. Proszę porozmawiać z mamą i jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza.